Taş, Traverten, Porselen ve Seramik Döşemeler

Evinizin ya da işletmenizin havuz kenarıyla farkını ortaya koymasını istiyorsanız eğer tercihinizi taş, traverten, porselen ya da seramik malzemelerden yana kullanabilirsiniz. Havuz çevresi malzemesi arasında en sık tercih edilen ve kolay bir kullanım sunan bu malzemeler hayatınıza da ayrı bir hava getirir. Bu yaz kendinize ve sevdiklerinize güzel bir hediye alabilir, havuz çevrenizi seyrine doyulmayacak bir şekilde dizayn edebilirsiniz. Uzun ömürlü, kaliteli ve şık bir görünüm için şimdi taş, traverten, porselen ve seramik döşemeler arasından seçiminizi yapın! 

Taş, Traverten, Porselen ve Seramik Döşemeler Hakkında

Havuz çevresi malzemeleri arasında yer alan taş, traverten, porselen ve seramik isteğe göre şekillenir ve havuz kenarındaki yerini alır. Havuz kenar taşları genellikle daha şık bir görünüm isteyenler tarafından tercih edilir.

Aqua Park gibi işletmelerin, özel villaların ve olimpik havuzların çevreleri için son derece kullanışlı seçenekler bu kategori içerisinde yer alır. Kullanılacak malzemenin renginden desenine kadar seçim size kalır. Havuz kenarınızı istediğiniz gibi renklendirebilir, istediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz. 

Taş, Traverten, Porselen ve Seramik Döşemelerin Avantajları

Kullanımı oldukça kolay olan havuz kenar taşları, temizlik konusunda da çok fazla enerji harcamanızı gerektirmez. Özel dezenfeksiyonlarla saniyeler içerisinde havuz çevrenizi steril bir hale getirebilirsiniz. Bu malzemelerin kullanımı sırasında küçük kaymalara karşı dikkatli olmak gerekir.

Ancak havuz çevresi güvenliği açısından taşlar büyük bir önem taşır. Kırılma, çökme ya da çatlama yapmayan bu taşlar uzun ömrü sayesinde sizi hem masraftan hem de zahmetten kurtarır. 

Taş, Traverten, Porselen ve Seramik Döşemeler Nasıl Yapılır?

Zevkinize uygun, sizi yansıtan ve istediğiniz görünüme kavuşmanızı sağlayan bu malzemelerin montajı hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşir. Sadece birkaç gün süren montaj süresi bazı zamanlarda koşullara göre farklılık gösterir. İstediğiniz döşeme türünden, havuz çevresi alanına kadar pek çok etken yapım aşamasın şekillendirir.

Sağlam bir şekilde havuz çevrenize uyarlanan malzeme, dikkatlice yerleştirilir ve kullanılan yapıştırıcı malzemenin kuruması beklenir. Bunun ardından havuzunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz. Uzun ömrü sayesinde ekonomik bir avantaj sağlayan taş, traverten, porselen ya da seramik malzemeler göz zevkinize hitap eder. Uzman kişilerce kısa sürede tamamlanan havuz çevresi döşemesi sonrasında dilediğiniz gibi havuzunuzun etrafını süsleyebilir, çimlendirebilir ve havuz ekipmanlarından yardım alabilirsiniz. 

Call Now Button