Kova Duş

 

Vücut diriliğini eskisinden de iyi bir hale getirecek olan kova duş sıcak hava uygulamaları sonrasında büyük bir avantaj sağlar. Sauna, buhar odası, sıcak masajlar ya da terapiler vücudun gevşemesine ve rahatlamasına yardımcı olur. Bu işlemler gözenekleri açarak cildi dinlendirir.

Tüm bunların ardından cilt gözeneklerini kapamak, kan dolaşımını hızlandırmak ve diri bir vücuda kavuşmak için bir kova soğuk su yeterli olur. Kova duş tüm bunları kolay ve etkili bir şekilde sağlar. Size de bunun keyfini çıkarmak kalır. Ayrıca SPA merkezi olan işletmeler bu teknik sayesinde müşterilerine bambaşka bir deneyim yaşama imkânı da sunabilir.

Kova Duş Nedir?

Özel duş odalarında uygulanan bu yöntemde adından da belli olacağı üzere kaliteli malzemeden elde edilen bir kova kullanılır. Bu kova terapinin başkahramanıdır.

Kendinizi hazır hissettiğiniz anda kovanın ipini çekerek soğuk duş etkisini yakalayabilirsiniz. İpin çekilmesinin ardından kova hızla hareket eder ve içerisindeki soğuk su boşalır. Şok etkisi de tam da bu anda meydana gelir.

Kova Duş Faydaları

Kovadan dökülen soğuk su şok duş etkisi sağlayarak vücudu harekete geçirir. Harekete geçen vücut eski diriliğine hızlanan kan dolaşımı ve diğer etkiler sayesinde kavuşur. Kan dolaşımının hızlanması beraberinde pek çok avantajı da getirir. Kendinizi çok daha dinç, çok daha aktif hissedersiniz. Bilinciniz tazelenir ve cildiniz parlamaya başlar.

Soğuk suyun saçlar için olan canlandırıcı etkisinde de faydalanmış olursunuz. Cilt gözenekleri doğal bir şekilde kapanır, kimyasal hiçbir maddeye gerek kalmaz. Soğuk duş etkisiyle harekete geçen bağışıklık sistemi eskisinden çok daha güçlü bir hale gelir. Düzenli seanslarla uygulanan kova duş hastalıklara karşı da önleyici bir etki sağlar.

Kova Duş Yapımı

Oldukça kolay işlemler sonrasında kendinize özel bir kova duş elde edebilir ya da işletmenize yeni bir hizmet getirebilirsiniz. Özel monte işlemi sonrasında kova, belirlenen alana sabitlenir.

Bu işlem sonrasında duş alanında her daim kullanılabilecek olan bir şok duş elde edilmiş olur. Kovanın boyutu, yapısı, malzemesi ve dolumu gibi detaylar özel olarak ayarlanır ve kullanım sırasında herhangi bir aksiliğin çıkması önlenir.

Call Now Button