Kar Çeşmesi

Sauna ya da buhar odasından çıktık sonra günü buz gibi bir terapi ile sonlandırmak isteyenlerin ilk tercihi kar çeşmesi olur. Adından anlaşılacağı üzere bu yer soğuk odaklıdır. Bu nedenle buz çeşmesi olarak da anılan terapi, cilde ve kan dolaşımına iyi gelir.

Hayattan aldığınız tadı arttırmak ve görenlerin gözlerini alamayacağı bir cilde sahip olmak için yapmanız gereken çok basit. Şimdi kendinizi ve sevdiklerinizi ödüllendirin ya da işletmenize yeni bir soluk getirin! Bireysel kullanımda da işletme amaçlı kullanımlarda da bu terapi yönteminin sayısız avantajını değerlendirebilirsiniz.

Kar Çeşmesi Nedir?

Doğallıktan yana olan ve size en saf hali sunan kar çeşmesi, bir çeşit gözenek sıkılaştırma, soğuk terapisi ya da serinleme seansı olarak tanımlanabilir.

Özellikle merkezlerde sauna ve buhar odası kullanımı sonrasında serinlemek ve kan dolaşımını hızlandırmak amacıyla kullanılır. Bu işlem ilk başta zor olsa da geçen saniyeler sonrasında vücut ortama alışır ve keyif almaya başlar.

Kar Çeşmesi Nasıl Kullanılır?

Kullanımında herhangi bir zorluk barındırmayan kar çeşmesi buzların ya da karların vücuda sürülmesinden ibarettir. Parçalanmış olarak gelen buz parçaları öncelikle kollara sürülür ve sonrasında bacaklara geçilir.

Bunun ardından vücudun diğer kalan kısımlarına da aynı işlem uygulanır. İşlem süresince buzun uygulanmasında dairesel hareketlerin kullanılması ve yavaş olunması gerekir. Aksi takdirde zorlanmalar yaşanabilir.

Kar Çeşmesi Faydaları

Kendinize yapabileceğiniz en güzel iyiliklerden biri olan buz terapisi gençleşmenizi ve rahatlamanızı sağlar. Cilt canlanır ve sauna ya da buhar odasında açılıp hava alan gözenekler sıkılaşır. Bunun ardından ciltte gözle görülür parlamalar meydana gelir.

Bağışıklık sistemi güçlenir ve hastalıklara karşı vücut çok daha dirençli olur. İstediğiniz sıklıkta istediğiniz kadar seans alabilirsiniz. Ancak seans aralıklarının birbirine çok yakın olmamasında yine de fayda vardır. Ayrıca kalp rahatsızlığı olan kişilerin buz terapisi öncesinde doktorlarına danışması gerekir. Herhangi bir rahatsızlığı olmayan bireyler belirli aralıklarla cildine iyi gelecek bu işlemi uygulayabilir.

Kar Çeşmesi Yapımı

Kar çeşmesi yapımı sırasında kullanıcıların ya da işletmenin tercihleri göz önüne alınır. Çeşme, duvara ya da tavana monte edilebilir. Çeşme üzeri birbirinden güzel tasarımlarla renklendirilebilir. Burada da seçim tamamen karşı tarafa kalır.

Buzların döküleceği yer ise cam, özel tasarımlı taş ya da seramik olabilir. Seçimlere göre ölçülendirilen kaseler ortama ayrı bir hava verir. Özel donanımlar ve teknik uygulamalar ardından istenilen sonuca ulaşılır.

Call Now Button