Havuz Robotları

Yaz aylarının serinletici ismi olan havuzların temizliği, su oranlarının dengede tutulması ve dezenfeksiyonu büyük bir önem taşır. Yüzme havuzlarından süs havuzlarına, göletlerden işletme havuzlarına kadar hepsinde profesyonel bir destek gerekir. Aksi takdirde havuz suyu dengeleri değişir, su içerisinde mikroorganizmalar çoğalmaya başlar ve beraberinde hastalıklar, kötü koku ve kötü görünüm de gelir. Havuz robotları sizi ve havuzunuzu tüm dertlerden kurtararak rahat bir nefes almanızı ve güven içerisinde yüzmenizi sağlar.

Havuz Robotu Nedir?

Açık havuzlar kirlenmeye kapalı havuzlara oranla çok daha meyillidir. Özellikle toz, yaprak ve rüzgarla gelen diğer kirlilikler açık havuza kolayca girer. Çöp, toz ve partiküller havuz suyunun kirlenmesine neden olduğu gibi, suyun kalitesini de düşürür. Özellikle daha ağır yapıdaki partiküller havuz dibine çok daha hızlı bir şekilde çöker ve orada kalır. Havuz temizleme robotları da tam bu aşamada devreye girer.

Manuel bir şekilde temizlenmesi mümkün olmayan tozu, kiri ve çöpü temizler. Bu işleme havuz dibi temizliği de denilebilir. Havuz dibine bırakılan robot, dışarıda bağlı olduğu aparatıyla birlikte derinlemesine bir temizlik yapar. Havuz robotu nedir sorusuna verilebilecek olan bu cevap aynı zamanda havuz içerisindeki suyun boşuna boşaltılmasına da engel olan bir özelliktir. Havuz zeminini temizlemek için bütün suyu ve kimyasalları boşaltmanıza gerek kalmaz.

Havuz Robotu Nasıl Çalışır?

Kullanımı oldukça kolay olan havuz robotu, sizi yormadan ve havuz içerisindeki su dengesine zarar vermeden çalışır. Robotun gerekli programlarını ayarladıktan sonra zemine yavaşça bırakmanız yeterli. Havuz zemininde gezen robot kirli yapıyı toplamaya başlar. Size de zamandan ve havuz suyundan tasarruf etmek kalır.

Havuz Robotu Avantajları

Teknolojinin gelişmesiyle eskiden güçlükle yapılan işler şimdilerde tek bir düğmeye basılarak yapılabiliyor. Bunun en güzel örneklerinden biri olan havuz robotları hem zamandan, hem sudan hem de paradan tasarruf etmenizi sağlayarak berrak bir havuz suyuna kavuşmanızı sağlar. Pratik bir kullanım sunan robot, havuz dibini ve duvarlarını çok kısa bir sürede tertemiz yapar. Havuz içi temizliği için sürekli su boşaltımı yapmanıza gerek kalmaz. Ayrıca su boşaltımı yapmayacağınız için kimyasal yenilemeleri de çok daha az miktarda yapılır.

Hidrolik Havuz Temizleme Robotları

Call Now Button