Havuz Örtüleri

Havuzların en yakın dostlarından biri olan havuz örtüleri, kış aylarında büyük bir avantaj sağlıyor. Herhangi bir havuz kapamasına sahip değilseniz ya da havuzunuz kapalı bir alanda yer almıyorsa kullanılmadığı zamanlarda kötü görüntüler meydana gelebilir, havuz içerisine kir, toprak, çöp, ağaç dalları ve rüzgârla gelebilecek pek çok fazlalık birikebilir.

Ayrıca şiddetli rüzgârlarda havuz içerisine kir getirebilir bu durum belirli bir süre sonra tıkanmalara yol açabilir. Tüm yaz gözünüz gibi baktığınız havuzunuzu bıraktığınız gibi tertemiz bir şekilde geri almak için havuz örtüsü edinebilirsiniz.

Havuz Örtüsü Nedir?

Hayat kolaylaştıran alternatiflerden biri olan havuz örtüsü, en kısa haliyle havuz üzerini kaplayan ince ve dayanıklı bir örtüdür. Bu örtülerin ham maddesi hem yırtılmalara hem de güneş ışınlarına dayanıklı olacak şekilde düzenlenir. Havuz üzerini boydan boya kaplar, yosun ve bakteri oluşumunu engeller. Yaz başlarken havuzunuzu bu sayede tertemiz geri alır ve dilediğiniz an kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hava Yastıklarını Unutmayın

Kış ayları için havuzunuzu korumaya sadece havuz örtüleri yetmeyebilir. Havanın iyice soğumasından dolayı meydana gelen donmalar ve sonrasındaki genleşme taban ve duvarlarda bazı çatlaklara neden olabilir.

Havuz kullanım konforunuzu azaltacak ve sizi ayrıca masrafa sokacak olan bu çatlakların önüne hava yastıkları ile geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra hava yastıkları örtü üzerinde oluşan atıklara ve suların birikmesine engel olur.

Havuz Örtüsü Avantajları

Havuz ölçünüze göre edinebileceğiniz bu örtüler, çok pratik bir şekilde herhangi bir zorlayıcı işlem olmadan kullanılabilir. Özellikle havuz kullanımı uzun süre olmayacaksa güvenli bir şekilde havuzun kapatılmasını sağlar. İsterseniz havuz suyunu boşaltıp, isterseniz de dolu bir şekilde havuz örtülerini kullanabilirsiniz. Dolu havuzlar üzerinde kullanılanlar büyük bir güvenlik önlemini de beraberinde getirir. Herhangi birinin, bahçede gezen bir kedinin ya da köpeğin havuz içerisine düşmesi bu sayede önlenmiş olur.

Ayrıca havuz temizleme sistemlerinin tamamen kapatılmasını ya da en düşük ayarda çalıştırılmasını sağlar. Bu de enerjiden de tasarruf etmek anlamına gelir. Eğer havuz içi boşaltılacaksa havuz taban örtüleri tercih edilebilir. Bu örtüler sayesinde de havuz içerisinde kirlilik yaşanmaz, güneş ışınlarının meydana getirdiği deformelerin önüne geçilir.

Havuz Örtüsü Fiyatları

Uzun süre kullanmayı düşünmediğiniz, yazlığınızdaki ya da kış sezonuna giren işletmenizdeki havuzunuz için havuz brandası olarak da anılan koruyucu örtülerden alabilir, havuz dayanıklılığını ve kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.

Yaz başladığında sizi büyük bir zahmetten kurtaracak olan bu örtüler her havuzun ölçüsüne göre özel ayarlanır. Bu nedenle havuz örtüsü fiyatları hakkında tek bir cevap vermek mümkün değildir. Havuz örtüsü fiyatları hakkında en doğru bilgiye ulaşmak için direkt Terminal Havuz yetkilileriyle irtibata geçebilir, konu hakkında en doğru bilgiyi edinebilirsiniz.

Call Now Button