Havuz Filtreleri

Havuzun konforunu, temizliğini ve güvenliğini en üst seviyelere çıkaran havuz filtreleri, ekipmanlar arasındaki en önemli isimlerden biri. Her mevsim havuz kullanımının mümkün olması ancak filtreleme ve dezenfeksiyon işlemleri sayesinde olabilir.

Havuz içerisinde olan kirlerin, ya da dışarından gelen çöp, toz ya da yaprakların düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Havuz giderlerine uygun ve kaliteli filtreler takılırsa eğer meydana gelen kirlilik kolay bir şekilde temizlenebilir. Havuz temizleme fitreleri her zaman berrak suda yüzmenizi sağlar.

Havuz Filtresi Ne İşe Yarar?

En temel işlevi temizlik olan havuz filtreleri, berrak suyun da mimarıdır. Her gün kullanılan ve özellikle açık alanda bulunan havuzların manuel bir şekilde düzenli olarak temizliğini yapmak mümkün değildir. Bu yüzden havuz temizlik filtrelerinin kullanılması gerekir.

Havuz içerisindeki suyu kaybetmeden, konforunuzdan ödün vermeden, tertemiz bir su içerisinde kulaç atmak için yapmanız gereken en doğru filtreyi edinmekten başka bir şey değil.

Havuz Filtresi Nasıl Çalışır?

Teknik açıdan gerekli kurulum ve ayarlamaları profesyonel kişilerce yapılan havuz filtrelerinin kullanımı hem çok kolay hem de çok pratiktir. Gözle görülen ve rahatsız edici olan kirlilikler bu sayede yok olur. Özellikle rüzgâr nedeniyle havuz içerisine gelen toz, kir, yaprak, çöp, böcek ve türlü maddeler kısa sürede temizlenir.

Temiz ve hijyenik bir havuz suyu için küçük ve büyük ayırt etmeden tüm kirlilikleri ortadan kaldırmak gerekir. Aksi takdirde hem kötü bir görünüm hem de hijyenik olmayan bir su meydana gelir.

Havuz Filtreleri Fiyatları

Her filtre farkı özelliklere ve büyüklüğe sahiptir. Bu nedenle havuz filtreleri fiyatları hakkında ortalama bir rakam vermek mümkün değildir. Havuzunuzun büyüklüğü, kullanım amacı ve kullanım sıklığı filtre seçimini etkileyen diğer faktörler arasında yer alır. İşletme havuzları ve kişisel havuzlar için kullanılacak havuz ekipmanları farklı olacağından filtrelerde de değişiklikler söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra filtre değişimi de her iki havuz türü için farklı olur. Bu nedenle havuz filtresi edinirken yalnızca kendi havuz ve kullanım özelliklerinizi göz önüne almanız gerekir.

Call Now Button