Havuz Dezenfeksiyon Sistemleri

Yüzme havuzları düzenli olarak temizlenmek ve her zaman içme suyu temizliğinde tutulmak zorundadır. Bu temizlenme işlemi için özel olarak üretilen motorlar kullanılmalı ve havuz dezenfeksiyonu bu şekilde sağlanmalıdır. Aksi takdirde kirlilik seviyesi yükselen su, bazı hastalıklara yol açabilir. Havuz içerisinde bulunan suyun mikrobik kirlilik seviyesinin yükselmesini önlemek ve suyun her zaman ilk gün ki gibi temiz kalmasını sağlamak için havuz dezenfeksiyon sistemleri arasından, havuzunuza en uygun olanını tercih edebilirsiniz. Kolay ve pratik bir çözüm olan bu sistemler, havuz suyunun her daim temiz ve su içerisindeki oranların dengede olmasını sağlar. Etkili bir dezenfeksiyon seçeneği sunan Expert ürünleri aynı zamanda uzun ömrü sayesinde sizi yalnız bırakmaz.

Havuz Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır?

Havuz sorunlarının başında gelen yosun sağlığa herhangi bir zararda bulunmasa dahi görünüm açısından oldukça rahatsız edicidir. Ayrıca yosunlar, havuz suyu içerisinde meydana geldiği zaman bakterilerin ve mikropların üremelerine yardımcı olacak bir ortam hazırlar. Bu nedenle havuz suyu içerisinde oluşacak yosunların önüne geçilmesi büyük önem taşır. Havuz dezenfektesi sırasında kullanılan klor yosunun ortadan kalmasını sağlar. Klor ve yosun arasındaki bu ilişkinin dengesini kurmak büyük bir önem taşır. Çünkü klor yosunu yok etse de sonradan suyun değişen PH seviyesi de kloru yok eder. Bu nedenle klor dengesinin iyi ayarlanması ve belirli zamanlarda havuz suyu içerisindeki klorun arttırılması gerekir.

Bakteriler, yosunlar ve hızlıca üreyen sporlar klorlu bir ortamda asla istedikleri büyüklüğe ulaşamaz ve yok olurlar. Birkaç saat klorsuz kalan bir havuz suyu ise bahsi geçen bu organizmalara yenik düşer. Havuz kimyasallarının önemi de tam bu noktada kendini gösterir. İyi bir oksitleyici özelliğine sahip olması gereken dezenfeksiyonlar, bulundukları ortamdaki oksijenin reaksiyon sonucunda açığa çıkmasına yardımcı olmalıdır. Havuz kimyasallarının en doğru ve iyi bir şekilde salgılanmasını sağlayan motorlar da havuz dezenfeksiyonu nasıl yapılır sorusunun aracı kısmını oluşturur. Havuz büyüklüğüne, mevsime ve kullanım alanına göre dezenfeksiyon ayarlamaları özel motorlar sayesinde yapılır, havuz suyu alınan önlemler ile her zaman temiz tutulur.

Havuz Dezenfeksiyon Sistemleri

İsterseniz işletmenize isterseniz de evinize özel havuz dezenfeksiyon sistemi tercih edebilirsiniz. Ekonomik yönden de büyük bir avantaj sunan bu yöntemler aynı zamanda yakından takip özelliği sayesinde her an size özel çalışır. Mevsimlere göre özel modları bu sistemlerde seçebilir, klor arttırma işlemini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Otomatik dozaja, pH düzenleme, havuz suyunun ideal dengesini koruma ve sağanak yağışlı havalara göre özel kullanım alternatifleri her bir sistemde ayrı ayrı karşınıza çıkar. Size de ihtiyaç ve isteklerinizi belirleyip Expert ürünlerinden birini tercih etmek kalır.

 

Call Now Button