Betonarme Havuzlar

Yazın neşeli anlarına havuz keyfini de eklemek için betonarme havuz seçeneğine göz atabilirsiniz. Uzun ömürlü bir kullanım sunan bu havuz türünün yapımı yaklaşık olarak iki hafta sürer. İki haftanın sonunda bahçenizde kendinize ait bir havuzunuz olabilir ve yüzmenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Eğer özel kullanım dışında herkese açık otel gibi alanlar için havuz yaptırma düşünceniz varsa tercihinizi betonarme havuzlardan yana kullanabilirsiniz.

Betonarme Havuz Nasıl Yapılır?

Havuz yapımına geçilmeden önce ölçümler yapılır. Havuzunuzun yapılacağı alanın uygun koşullara sahip olup olmadığına bakılır. Bunun ardından hafriyat yapılmaya başlar. Betonarme havuz nasıl yapılır sorusu tam da bu aşamadan sonra cevaplanabilir. Yapılan kazı çalışması sonrasında kalıp işçiliğine geçilir. Biten demir uygulaması ve betona hazır hale getirilen kalıp işçiliği sonrasında filtre sistemine özel borular yerleştirilmeye başlanır. Bu aşama oldukça önemlidir çünkü filtreleme sisteminde meydana gelebilecek herhangi bir sorun havuzun kullanımına engel olabilir. Betonarme havuz projesi sırasında bu nedenle en çok dikkat isteyen aşama olarak da tanımlanabilir.

Filtreleme işleminden sonra havuzun zemininden yan duvarlarına kadar betonlar atılmaya başlanır. Sonrasında kalıpları dökülen havuza bir de denge uygulaması yapılır. Havuz içi sıvası ve zemin şapı yapımından sonraysa demir ve beton uygulamalarına devam edilir. İşlem havuz içine yapılan denge izolasyonuyla devam eder. Tüm bu aşamalardan sonra betonarme havuz projesi yavaş yavaş sona yaklaşır. Güneşlenme alanına ve havuz içerisinde seramik uygulaması yapılır, son kontroller gerçekleştirilir ve filtreleme, aydınlanma sistemlerinin montesi tamamlanır. Tüm bu işlemlerden sonra havuz su doldurulmaya hazırdır ve dolum başlar. Gerekli kimyasal şartlandırmalar da yapıldıktan sonra betonarme havuz kullanıma açılır.

Betonarme Havuz Avantajları

Evinize ya da işletmenize betonarme havuz yaptırarak bu havuz türünün beraberinde getirdiği pek çok avantajdan da faydalanabilirsiniz. Betonarme havuzlarda dizayn ve derinlik tamamen size kalmıştır. Dilediğiniz şekli seçebilir, havuzunuzun dilediğiniz uzunlukta olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında havuzda kullanılan malzemeler avantajlara eklemelerde bulunur. İzolasyon çeşidinden taşma dizaynlarına ve süsleme amaçlı peyzaj uygulamalarına kadar sayısız seçenekle betonarme havuz avantajları kalitenin artmasını sağlar. Sizin burada tek yapmanız gereken ise havuzunuzun belirleyici özelliklerine karar vermek ve gerisini profesyonel ellere bırakmak.

Betonarme Havuz Fiyatları

Kendinize ait bahçeli bir eviniz varsa ve halka açık alanlarda havuz kullanmaktan sıkıldıysanız küçük bir bütçe ayırarak kendi havuzunuza kavuşabilirsiniz. Uzun ömürlü bir kullanım sağlayan betonarme havuzlar diğer havuzlara oranla çok daha dayanıklı bir yapıya sahip. Ayrıca kurulumu da farklı aşamalar sonrasında gerçekleşir. Bu nedenle betonarme havuz fiyatları yapımına ve malzemesine göre bir sonuç sunar. Havuzun yapım aşamasından bu aşamalarda kullanılan malzemeye kadar pek çok etken fiyatları etkiler. Bu görüşme yapılmadan nedenle kesin bir rakam vermek mümkün olmaz.
betonarmehavuzlar

ÖZEL KULLANIM


betonarme havuzlar

SOSYAL UMUMİ KULLANIM


Call Now Button