Aquapark

Yazın en eğlenceli, en serinletici zamanlarını yaşatan Aquaparklar dolu dolu vakit geçirmek isteyenlerin ilk tercihleri arasındadır. Birbirinden güzel su kaydırakları, heyecan dolu havuzları, sıçrama tahtaları ve çok daha fazlası ile burası çocukların ve gençlerin asla hayır diyemedikleri eğlence alanlarından biridir. Sıcak havalarda talep genellikle aquaparklara yönelince işletmelerin aklını kurcalamaya başlayan aqupark yapımı ve sistemleri nelerdir, ne gibi şartlar gerekir ve yapım aşaması neleri kapsar sorularıdır. Takvimler yaz aylarını göstermeye başladığında sıkça kullanılan ve yoğunluğu artan aquaparkların inşaatından oyuncaklarının kurulumuna kadar tüm detayların göz önüne alınması ve önceliğin can güvenliğine verilmesi ilk şarttır. Aquapark yapımı ve sistemleri bu temel görüş doğrultusunda kurulmalıdır.

Aquapark Nedir?

Eğlence parkı olarak tanımlanabilecek aquapark su ve çeşitli kaydırakların birleşmesi sonucunda ortaya çıkmıştır. Geniş bir alan üzerine inşa edilir ve içeride birbirinden güzel su oyuncakları bulunur. Heyecanlı atlayışlar, neşe dolu havuz saatleri ve sıçrama tahtaları eşliğinde gerçekleşen atmalar buranın en çok bilinen manzaraları arasındadır. Ayrıca aquaparklar içerisinde yüzme havuzları, uzunlukları ve eğimleri değişen su kaydırakları, korku tünelleri, sprey alanları ve çeşitli su aktivitelerinin yapıldığı alanlar bulunmaktadır.

Aquapark Ekipmanları Nelerdir?

Bir aquaparkı kurmak ve yönetmek ciddi bir organizasyon, maliyet ve zaman ister. Aquapark ekipmanları ciddiyet isteyen listelerin içerisinde yer alır. Her birinin görevi ayrıdır ve birbirini tamamlar niteliktedir. Başta havuzlar olmak üzere farklı büyüklükteki kaydıraklar, dalga havuzları, kaydırak kuleleri, havuz ısıtma sistemleri, şezlonglar, havuz kapama sistemleri, elektrik yalıtımları, kaydıraklara özel kayma araçları ve çok daha fazlası bu ekipmanlara örnek verilebilir. Herhangi bir ekipman eksikliği hem güvenliği hem de park konforunu azaltır.

Aquapark Yapımı

Aquapark yapımı büyük bir özen, ciddi bir zaman ve yüksek bir maliyet gerektiren bir iştir. Öncelikle parka yeterli gelecek bir alanın olması ve buranın yaz aylarında güneş alması gerekir. Sonrasında aquapark ekipmanlarının eksiksiz bir şekilde alana döşenmesi ve her bir işlemin profesyonel kişilerce yapılması şarttır. Aquapark yapımı ve daha fazlası için konunun uzmanlarıyla görüşmeden, gerekli izinler alınmadan işlemlere başlanmamalıdır.

Call Now Button